close
متخصص ارتودنسی
دکتر مقیمی نماینده مردم بهشهر نکا گلوگاه اخبار بهشهر بهشهر نکا گلوگاه
مکتب بهشهر وبلاگ خبری شهرستان بهشهر لحظه به لحظه تاانتخابات مجلس دهم بهشهر نکا گلوگاه

پندی از تاریخ

سانحه تصادف اعضای شورای شهر

آلودگی مرغ به فلزات سنگین

  چه کسی کمر بسته که نسل ایرانیان را منقرض کند؟!


  چه کسی کمر بسته که نسل ایرانیان را منقرض کند؟!

  پس از برنج های آلوده هندی، لبنیات پالم‌دار و گوشت های آلوده بوفالو، حالا نوبت اعلام آلودگی مرغ ها به فلزات سنگین رسیده است؛ انگار کمر بسته‌ایم که خودمان را منقرض کنیم!

  ادامه خبر

ترازوی مجلس دهم بهشهر، اصولگرایان یا اصلاح طلبان؟  تحلیل مکتب بهشهر :
  در انتخابات مجلس دهم بهشهر کفه ترازو به کدام سمت سنگینی خواهد کرد؟آیا سبد آرای اصولگرایان غالب خواهد بود؟یا این بار یک کاندید اصلاح طلب وارد بهارستان خواهد شد؟
  [ ادامه مطلب ]

آمار سایت

نویسندگان

آخرین عناوین

 

 نشست صمیمی دکتر مقیمی با مردم بهشهر در حسینیه قتلگاه این شهرستان برگزار شد.

 

در این نشست که با استقبال همیشگی و فراوان مردم این شهرستان روبرو شدف دکتر مقیمی در سخنانی ضمن بیان امکانات و فرصت‌های شهرستان بهشهر، مختصری از گزارش عملکرد خود در این شهرستان را برای اگاهی افکار عمومی بیان داشت.

 

فعالیت‌های انجام گرفته در شرق مازندران چند ده برابر بودجه شهرستانی 

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی بودجه تملک دارایی 3 ساله شهرستان بهشهر را تنها 11/6 میلیارد تومان اعلام داشت و گفت: فعالیت‌های انجام گرفته در این شهرستان بسیار فراتر از بودجه تملک دارایی شهرستان است و از منابع ملی و استانی و با تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان به دست آمده است.

 

دکتر مقیمی با بیان ایجاد بیش از 800 شغل در شهرک صنعتی شهرستان بهشهر گفت: بیش از 50 واحد صنعتی بزرگ و کوچه در این شهرستان احداث و در دست احداث می‌باشد که تنها در این بخش بیش از 138 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است که 40 میلیارد تومان تسهیلات از منابع ملی اختصاص پیدا کرده است.

 

بندر امیرآباد به بزرگترین بندر شمال کشور تبدیل شده

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری این مورد که بند امیرآباد در چند سال اخیر توانسته است به بزرگترین بندر شمال کشور تبدیل شود بیان داشت: در این 3 سال، بش از 600 میلیاردتومان در این بندر سرمایه‌‌گذاری در ایجاد 7 واحد صنعتی بزرگ در این بندر بوده که با افتتاح 8 واحد دیگر، اقتصاد این منطقه رونق بیشتری پیدا خواهد کرد.

 

دکتر مقیمی از آسفالت 49 کیلومتر راه روستایی در این 3 سال خبر داد و ادامه داد» به لطف پروردگار و با تلاش‌های صورت گرفته 23 میلیارد تومان اعتبار برای احداث 159 کیلومتر راه روستایی شهرستان بهشهر تصویب و مراحل اولیه آغاز شده است و به امید خدا اتفاق بزرگی که مردم روستاهای بهشهر منتظر آن بودند رخ خواهد داد و تمامی مسیرهای دسترسی روستاها آسفالت خواهد شد.

 

مقیمی همچنین از احداث 5 پل زیرگذر و روگذر، مرمت و نوسازی 164 کیلومتر راه روستایی و احداث 11 کیلومتر از جاده 4 خطه بهشهر به زاغمر خبر داد و بیان داشت: جاده رستمکلا به بندر امیرآباد که نقش مهمی در ترانزیت کالا دارد، بیش از 50% آن انجام گرفته که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

 

111 میلیاردتومان تسهیلات مسکن مهـر

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در بخش مسکن مهر بیش از 111 میلیارد تومان تسهیلات برای احداث 5094 واحد اختصاص پیدا کرد که بیش از 3300 واحد آن تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شد.

 

دکتر مقیمی با اشاره به سد گلورد و نقش موثر آن در کشاورزی این منظقه گفت: برخی تصور می کنند چون در منطقه نکا احداث شده است تنها برای شهرستان نکا است، در صورتی که این تصویر اشتباه است و این سد برای منطقه شرق مازندران است و هم آب شرب و هم آب کشاورزی آن برای مردم بهشهر نیز خواهد بود.

 

تأمین آب شرب و کشاورزی بهشهر از سد گلورد 

وی با بیان هزینه بیش از 160 میلیارد تومانی در این سد بیان داشت: نیاز آب شرب 3 شهرستان بهشهر، نکا، گلوگاه از این سد تأمین می‌ شود و با افتتاح این سد ارزش افزوده بیش از 800 میلیارد تومانی برای کشاورزان عزیز به وجود خواهد آمد.

 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از تخصیص 98 میلیاردريال تسهیلات برای کشاورزان، احداث 410 کیلومتر جاده بین مزارع و تسطیح 730 کیلومتر زمین کشاورزی با اعتبار 32 میلیاردريال خبر داد.

 

دکتر مقیمی از اصلاح و تعویض 140 کیلومتر شبکه آب شرب شهری و روستایی خبر داد و گفت: 4 سد سرشاخه‌گیر در این شهرستان برای مهار سیلاب احداث شده است که می‌تواند نقش مؤثری در این خصوص داشته باشد.

 

بهشهر با 10 هزار دانشجو، دیگر یک شهر دانشجویی است 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از تبدیل دانکشده پردیس علم‌و‌صنعت به دانشگاه علم‌و‌فن‌اوری مازندران به عنوان یکی از بزرگترین اتفاقات آموزشی شرق مازندران نام برد و بیان داشت: استقلال این دانشگاه و دریافت ردیف بودجه مستقل و هیئت علمی مستقل می‌تواند گامی بلند در ارتقای این واحد علمی باشد.

 

مقیمی از احداث دانشکده پرستاری بهشهر به عنوان اتفاق مهم آموزشی این منطقه خبر داد و گفت: هفته گذشته ساختمان شماره 2 این دانشکده نیز افتتاح شد تا شرایط برای جذب دانشجوی بیشتر فرآهم شود.

 

وی ادامه داد: این افتخار ماست تا بیان کنیم شهرستان بهشهر یک شهر کاملا دانشجویی شده است و اکنون بیش از 10 هزار دانشجو در 7 دانشگاه و 116 رشته تحصیلی در این شهرستان مشغول به تحثیل هستند.

 

دکتر مقیمی در ادامه گزارش خود از جشن تکمیل خانه‌های بهداشت شرق مازندران بیان داشت: 4 خانه بهداشت بهشهر تکمیل و افتتاح شد و جشن تکمیل این خانه های بهداشت با حضور وزیر بهداشت برگزار شد و به امید خدا در پایان سال جشن تکمیل مراکز بهداشتی برگزار خواهد شد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس از احداث بیمارستان جایگزین امام خمینی(ره) بهشهر خبر داد و گفت: اکنون این بیمارستان به پیشرفت 67 درصدی رسیده و بیش از 19 میلیاردتومان هزینه صورت گرفته و تلاش می شود تا پایان سال ساختمان این بیمارستان تکمیل گردد.

 

7میلیاردتومان اعتبار برای تکمیل و افتتاح سال شهید هاشمی‌نژاد

دکتر مقیمی تکمیل و افتتاح سالن شهید هاشمی‌نژاد را یک رخداد مهم ورزشی دانست و بیان داشت، عملیات احداث این سالن ورزشی قریب به 20 سال پیش آغاز شده بود و راکت برجا مانده بود، ما نیز تمام سعی خود را کردیم تا در این چند سال با تزریق اعتبار 7 میلیاردتومانی آن را تکمیل کنیم تا شهرستان بهشهر یک سالن استاندارد بین‌المللی برای برگزاری مسابقات داشته باشد.

 

نماینده مردم بهشهر، نکا، گلوگاه از احداث 3400 مترمربع فضای ورزشی سرپوشیده و 52هزارهکتار فضای باز ورززشی در شهرستان بهشهر با اعتبار 27 میلیاردريال خبر داد و گفت: سرانه ورزشی شرق مازندران بالاتر از سرانه استانی و کشوری است و باید تلاش کنیم تا به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شویم.

 

65میلیاردريال اعتبار برای حل مشکل کارگران چیت‌سازی

دکتر مقیمی از حل مشکل کارگران چیت‌سازی بهشهر به عنوان یک اقدام مهم در منطقه نام برد و بان داشت: 65 میلیاردريال اعتبار برای پرداخت دیون کارگران عزیز دریافت و به این عزیزان پرداخت شد.

 

مقیمی از تخصیص 40 میلیاردتومان ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و همچنین کمک بیش از 89 میلیاردريالی از منابع ملی برای شهرداری‌ها خبر داد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین از تخصیص 11 میلیاردريال اعتبار عمرانی برای دهیاری در سال 93 خبر داد و گفت: این اعتبارات از محل اعتبار ملی دریافت و در اختیار دهیاری‌ها قرار داده شده است تا در جهت رفع مشکلات روستاها اقدام کنند.

 

بیش از 870 میلیارد تومان هزینه در زیرساخت‌های بهشهر

دکتر مقیمی همچنین از تخصیص 13 میلیاردتومان اعتبار از محل تبصره 22 برای شهرستان بهشهر خبر داد و بیان داشت: اگر قرار بود بر اعتبارات تملک دارای شهرستانی اکتفا کنیم هیچ یک از این اقدامات صورت نمی‌گرفت و با 11.6 میلیارد تومان تنها باید به فکر هزینه‌های عادی و معمول شهرستانی بودیم، ولی با کمی دقت می بینیم که تنها در بخش زیرساختی شهرستان بهشهر بیش از 873 میلیارد تومان هزینه صورت گرفته است.

 

این نشست مهمان ویژه ای نیز داشت که دکتر علاءالدین بروجردی؛ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود که به تحلیل و واکاوری در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت.

منبع:سایت دکتر مقیمی

به گزارش خبرنگار خط امید، علاءالدین بروجردی در جمع مردم بهشهرگفت: قبل از انقلاب فرانسه آلمان آمریکا و فرانسه  در بحث هسته ای با ما همکاری می کردند و هیچ زمان مدعی نشدند که چون ایران سوخت های فسیلی دارد نباید انرژی هسته ای داشته باشد اما بعد از انقلاب این همکاری‌ها لغو شد و این نشان می دهد که موضوع سیاسی است.

وی ادامه داد: برخی فکر می کنند تحریم در دوران هسته‌ای شکل گرفت اما این اشتباه است از زمان تسخیر لانه جاسوسی، کشور تحریم شد، نظام جمهوری اسلامی هوشمندانه تحریم‌ها را مدیریت کرد تا تهدیدات تبدیل به فرصت شود در فضای همین تحریم‌ها موفق شدیم جزء چند کشور توانمند در زمینه نظامی و هسته‌ای باشیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: در قانون اساسی سیاست گذاری کلان در نظام جمهوری ایران با مقام معظم رهبری است و همه موظف به اجرای این سیاست ها هستیم همانطور که در بحث هسته‌ای تمامی باید‌ها و نباید‌ها در غالب یک دستورالعمل در اختیار تیم مذاکره قرار دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطر نشان کرد: آقای ظریف در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که وقتی رهبری فرمودند اجازه بازرسی نمی‌دهم سریعا با تیم مذاکره تماس گرفتم و گفتم هرچه تا امروز صحبت کردید کناربگذارید و به دنبال راه حل دیگری باشید باید.

علاءالدین بروجردی گفت: این مذاکره قطعا یک داد و ستد است و ما برخی جاها کوتاه می‌آییم پذیرفتیم که غنی سازی ۲۰ درصد را لغو کنیم و این موضوع همیشگی نیست، اما پس از گذشت چند سال دنیا می‌فهمد که ایران می تواند هسته‌ای باشد یکی از نشانه‌های اهمیت این مذاکرات، عصبانیت عربستان و صهیونیست است.


وی افزود: بمب هسته‌ای در استراتژی دفاعی جمهوری اسلامی هیچ جایگاهی ندارد قدرت ما ایمان، وحدت و حضور میلیونی ملت در صحنه است مگر در ۳۶ سال گذشته بمب هسته‌ای داشتیم که پیروز شدیم؟ بدون شک اوباما با وزیر خارجه هیچ کشوری 10ها ساعت مذاکره نکرد این یعنی همان جمله آقا که فرمودند آمریکا بیشتر از همه نیاز به مذاکره است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: مذاکرات دو خروجی دارد یا به نتیجه می رسد که با حفظ  توانمندی قطعا برد با جمهوری اسلامی است ولی اگر به نتیجه نرسد هزینه عدم توافق به پای آمریکا نوشه می شود، ما صادقانه در مذاکرات حضور پیدا کردیم و دنیا قانع شد و نگاه دنیا از اینکه ایران دنبال بمب است تغییر کرد.

بروجردی با بیان اینکه ما با ملت آمریکا مشکل نداریم با سیاست های نظام استکباری که در کنگره برای براندازی ایران بودجه تصویب می کند مشکل داریم، تاکید کرد: مذاکرات به این معنا نیست که با آمریکا دوست شده‌ایم، دشمنی با آمریکا تا زمانی که ایران، جمهوری اسلامی است و او هم آمریکای استکبار، ادامه دارد و این واقعیت مقابله حق با باطل است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطر نشان کرد: ما به عنوان یک قهرمان در صحنه حضور داریم اینگونه که برخی می گویند همه چیز از دست رفته، نیست، اما صحنه، صحنه جنگ است در مقابل ما دوست نیست، آمریکا دشمن ما است، جنگ چیز پیچیده‌ای است باید بتوانیم با حفظ توانمندی‌های خودمان از این گردنه عبور کنیم.

وی تاکید کرد: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند سال همدللی و هم زبانی، به این معنا‌ست که هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بزنیم نه بر سر وزیر امور خارجه کشور خودمان، همه باید کمک کنیم تیم مذاکره کننده در این جنگ پیروز شود، ماموریت همه ما این است که خطوط قرمز نظام را ترسیم کنیم.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه حزب الله لبنان فرزند جمهوری اسلامی است تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی دیگر در درون مرزهای ایران نیست، سال‌ها است که انقلاب اسلامی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران  خارج شده است، و این معنای صدور انقلاب است، امروز دیگران با تشنگی به دنبال انقلاب اسلامی ایران هستند.

 

بروجردی در پایان گفت: افغانستان در مبارزه با اشرار و استکبار 1.5 میلیون شهید داد، اما امروز ده‌ها کشور در آنجا پایگاه نظامی دارند، رمز و راز عزیز زندگی کزدن این است که زیر بار زور نرویم و خداوند برکات خود را بر آن ملت سرازیر می کند.

IMG_4404 IMG_4405 IMG_4406 IMG_4407 IMG_4408 IMG_4409 IMG_4410 IMG_4411 IMG_4412 IMG_4413 IMG_4414 IMG_4416 IMG_4417

منبع:خط امید و بهشهر نیوز

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی